دامداری ، سایت تخصصی فروش گوسفند ، گاو ، اسب ، سگ وگربه ، و سایر حیوانات

دوشنبه 18 اسفند
روش نگهداری و حمل و نقل اسپرم منجمد در گاوهای صنعتی

گاو

روش نگهداری و حمل و نقل اسپرم منجمد در گاوهای صنعتی

امروزه با توجه به فواید تلقیح مصنوعی گاو نسبت به جفت گیری گاو به صورت سنتی و همچین افزایش درصد باروری و آبستنی گاو در این روش عملا خرید اسپرم منجمد گاو بیشتر شده است اما باید دقت کنید که حتما به خوبی از آن نگهداری کنید و زمان خارج کردن پایوت های اسپرم نظافت را رعایت و تنها 8 الی 10 ثانیه بعد از خارج کردن پایوت اسپرم درب تانک ازت را ببندید و حتما زمان انجام تلقیح مصنوعی گاو نظافت را رعایت کنید.

آشنایی با سگ نگهبان ایرانی نژاد قدرجونی

سگ

آشنایی با سگ نگهبان ایرانی نژاد قدرجونی

اگر به دنبال خرید بهترین نژاد سگ نگهبانی ایرانی هستید قطعا نژاد سرابی و قدرجونی دو تا از بهترین ها هستند که جثه نژاد سرابی از قدرجونی بیشتر است اما هوشیاری و توانایی نگهبانی و محافظت از گله و خانه قطعا در نژاد سگ قدرجونی بیشتر است.

دلایل ریزش پر مرغ و راه های درمان

مرغ و خروس

دلایل ریزش پر مرغ و راه های درمان

چنانچه در مرغداری اگر پرریزی مرغ ها انجام می شود و علائمی چون کم اشتهایی، اسهال، پرهای کثیف یا ژولیده، التهاب یا زخم بر روی پوست، مشکلات تنفسی و … به همراه دارد به دنبال پیدا کردن علت پر ریزی مرغ باشید چون این پر ریزی طبیعی نیست حتی می تواند جزو بیمارهای قارچی، ویروسی باشد و باعث همه گیر شدن مرغداری شما و وارد آمدن خسارات اقتصادی بالا به شما گردد.

مراحل شیردهی گاو و مدیریت دوران شیردهی

گاو

مراحل شیردهی گاو و مدیریت دوران شیردهی

به طور کلی شما با پرورش گاوهای شیری می توانید علاوه بر تولید مثل و گوساله زایی با تغذیه مناسب و نگهداری از آنها باعث افزایش تولید شیر شوید که به آن طول دوره شیردهی گاو می گویند و مسلما اگر جزو بهترین نژاد گاوهای شیری جهان باشند اوج شیردهی آنها بیشتر است در غیر این صورت کمتر است و حتی در گاوهای تلیسه با کاهش اوج شیردهی گاو و افزایش روند شیردهی گاو همراه است.

نحوه جفت گیری عروس هلندی

پرنده

نحوه جفت گیری عروس هلندی

اگر قصد پرورش و تکثیر عروس هلندی دارید ابتدا باید عروس نر وماده با هم جفت گیری کنند و حتما شرایط لازم چون قفس بزرگ، غذای مناسب برای آنها فراهم شود و حتما به سن بلوغ جنسی یعنی بالای دو سال رسیده باشند که پس از جفت گیری موفقیت آمیز بعد از چند روز تخمگذاری عروس هلندی ماده شروع می شود و پس از طی کردن 21 الی 23 روز تخم ها به جوجه تبدیل می شوند.

مراقبت های لازم بعد از عمل عقیم سازی سگ

آرشیو مقالات

مراقبت های لازم بعد از عمل عقیم سازی سگ

شاید یکی از مشکلاتی که بیشتر صاحبان سگ ها از آن کلافه هستند زمانی است که سگ نر آنها روی آدم ها می پرد یا هنگام پیاده روی در پارک روی سگ های ماده می پرد قطعا این به خاطر هورمون تستسترون سگ است که با عمل عقیم سازی سگ این مشکل رفع خواهد شد و نگرانی شما برطرف می شود البته عمل عقیم سازی برای سگ ماده به منظور جلوگیری از حاملگی سگ نیز انجام می شود.

مهمترین علائم فاسد شدن گوشت

آرشیو مقالات

مهمترین علائم فاسد شدن گوشت

اگر قصد خرید گوشت قرمز دارید قطعا بهتر است اطلاعات کافی در زمینه تشخیص گوشت قرمز سالم و فاسد داشته باشد و حتما از مراکز معتبر خرید کنید و در صورت خرید گوسفند زنده حتما به سالم بودن گوسفند زنده توجه کنید و فریب قیمت پایین گوسفندان را نخورید چون این دسته از گوسفندان اکثرا بیمار و پیر هستند و گوشتی تازه و سالم ندارند.

انواع سالن شیردوشی در گاوداری

گاو

انواع سالن شیردوشی در گاوداری

یکی از اهداف پرورش گاو زنده تولید شیر است که به همین منظور گاوداری شیری تاسیس می گردد و با خرید بهترین نژاد گاوهای شیری و همچنین مجهز کردن به انواع قسمت های مختلف و به خصوص سالن شیردوشی قابلیت تولید روزانه شیر گاو وجود دارد.

هزینه نگهداری هر راس گوسفند پرواری در طول سال

گوسفند

هزینه نگهداری هر راس گوسفند پرواری در طول سال

گوسفند زنده به منظور تولید گوشت، پشم، شیر پرورش داده می شود که در این بین به دلیل خاصیت گوشت گوسفندی و همچنین تقاضای بالای خرید گوشت گوسفندی نسبت به گوشت گوساله و بز بیشتر دامداران به پرورش این دام زنده روی می آورند که در صورت داشتن سرمایه، دانش کافی می توانند به سوددهی بالا برسند به خصوص اینکه قابلیت نقد کردن سرمایه و بازگشت آن در هر فصل از سال وجود دارد.

  مراکز ویژه فروش گوسفند زنده در تهران

 • مرکز شماره 1 09120000000
 • مرکز شماره 2 09120000000
 • مرکز شماره 3 09120000000
 • مرکز شماره 4 09120000000
 • مرکز شماره 5 09120000000
 • مرکز شماره 6 09120000000
 • مرکز شماره 7 09120000000
 • مرکز شماره 8 09120000000
 • مرکز شماره 9 09120000000
چگونه بره را پروار کنیم؟

گوسفند

چگونه بره را پروار کنیم؟

به دلیل اینکه کارشناسان موافقند که هر چقدر سن گوسفندان کمتر باشد سرعت رشد بالاتری دارند از این رو خرید و فروش بره زنده نسبت به گذشته بیشتر شده است به خصوص اینکه قیمت بره سه ماهه و زنده بیشتر است چون برای طول دوره پرواربندی انتخاب می شوند حال اینکه جزو بهترین بره های پرواری با سرعت رشد بالا باشد.

نحوه تشخیص خروس لاری اصیل

آرشیو مقالات

نحوه تشخیص خروس لاری اصیل

انواع نژاد خروس لاری در ایران داریم که اسم های مختلفی دارد که البته در جهان به نام خروس جنگی آنرا می شناسند و برای جنگیدن و مبارزه پرورش می دهند که در این بین اگر قصد خرید خروس لاری اصیل دارید باید به قد،بدن کشیده،گردن دراز و یک سری عوامل دیگر چون دانگ بالا، نوع تاج خروس توجه کنید.

اصول مدیریت تغذیه در پرواربندی گوساله

آرشیو مقالات

اصول مدیریت تغذیه در پرواربندی گوساله

چنانچه قصد تاسیس گاوداری گوشتی و پرواربندی گاو و گوساله دارید ابتدا باید بهترین نژاد گاو گوشتی را انتخاب کنید و حتما با توجه به سن گوساله مقدار جیره غذایی لازم آنرا تامین کنید که هر چقدر سن گوساله پرواری بیشتر شود کنسانتره افزایش و علوفه مصرفی کاهش می یابد و با رسیدن به سن 15 ماهگی یا وزن 500 کیلوگرم بهتری زمان فروش و فرستادن به کشتارگاه است.

آشنایی با انواع انواع نژاد بلدرچین

آرشیو مقالات

آشنایی با انواع انواع نژاد بلدرچین

اگر به دنبال خرید بلدرچین هستید بهتر است قبل از خرید خوب اطلاعات کافی در مورد انواع نژاد بلدرچین دنیا داشته باشید و بهترین نژاد بلدرچین تخمگذار یا بلدرچین گوشتی را انتخاب کنید هر چند که در ایران بیشتر پرورش بلدرچین ژاپنی و معمولی که به نام اروپایی شناخته می شود رواج دارد.

نحوه دور کردن گربه های خیابانی از حیاط خانه و باغچه

گربه

نحوه دور کردن گربه های خیابانی از حیاط خانه و باغچه

گربه یکی از حیوانات خانگی است اما قطعا همه ما از گربه های خیابانی و ولگرد بدمان می آید به خصوص اینکه یک حیاط بزرگ داشته باشیم که همیشه نگران باشیم که به مرغ وخروس یا بلدرچین های ما آسیب نزند شما می توانید به جای حرص خوردن و کشتن گربه با روش های مناسب چون بستن توری سیمی،کاشتن گیاهان اسطوخدوس یا پونه باعث فراری دادن این گربه های خیابانی شوید.

درمان سرماخوردگی عروس هلندی

پرنده

درمان سرماخوردگی عروس هلندی

اگر عاشق نگهداری پرنده خانگی هستید و در این بین خرید عروس هلندی را در دستور کار خود داده اید قبل از خرید بدانید که باید به اندازه کافی برای پرنده وقت بگذارید و مواظب آن باشید و حتما در مورد غذا و نحوه نگهداری آن اطلاعات کافی داشته باشید به خصوص اینکه علائم و نشانه های بیماری چون سرما خوردگی عروس هلندی را بدانید تا سریعا نسبت به درمان آن اقدام کنید.