دامداری ، سایت تخصصی فروش گوسفند ، گاو ، اسب ، سگ وگربه ، و سایر حیوانات

دوشنبه 31 خرداد
نکات مهم هنگام جفت زدن سهره

پرنده

نکات مهم هنگام جفت زدن سهره

با توجه به محبوبیت پرنده سهره در بین مردم و بالا بودن قیمت سهره نر و ماده اگر قصد جوجه کشی این پرنده خانگی و زینتی دارید باید یک سری نکات چون محل نگهداری قفس در دمای مناسب، غذای مناسب سهره و همچنین عدم دست زدن به سهره در این دوره را مد نظر قرار دهید.

علت اسهال خونی بره ها و نحوه درمان آن

گوسفند

علت اسهال خونی بره ها و نحوه درمان آن

یکی از مهمترین بیماری های گوسفندان که بیشترین تلفات را در بین بره ها به همراه دارد اسهال است که می تواند علائم و نشانه های انواع بیماری آنتروتوکسمی، کوکسیدوز، زبان آبی و حتی مسمومیت ها به مس، چغندر و... باشد و با کاهش شدید آب بدن و حتی مرگ بره همراه شود از این رو باید سریعا نسبت به درمان آنها اقدام کنید.

انواع لاک پشت های خشکی در ایران

آرشیو مقالات

انواع لاک پشت های خشکی در ایران

یکی از حیوانات کمیاب لاک پشت های خشکی هستند که در ایران دو گونه مهمیزدار و لاک پشت آسیایی وجود دارد و به طور کلی نگهداری طولانی مدت از این حیوان جایز نیست و باید در محیط طبیعی زندگی کنند و از انواع سبزی های نرم تغذیه کنند.

انواع بیماری های قابل انتقال از خرگوش به انسان

خرگوش

انواع بیماری های قابل انتقال از خرگوش به انسان

اگر قصد خرید و نگهداری از خرگوش های خانگی چون کوتوله، لوپ، مینی لوپ و... دارید حتما نظافت و بهداشت را رعایت کنید چونکه این انواع بیماری ها چون سالمونلوز، تولارمی، هاری، عفونت‌های قارچی پوست و مو، سل و توکسوپلاسموز از خرگوش به انسان سرایت می کند.

جدول تغذیه و جیره بره پرواری

گوسفند

جدول تغذیه و جیره بره پرواری

به دلیل جمعیت زیاد و افزایش تقاضای خرید گوشت گوسفند، قیمت گوسفند زنده بیشتر از سایر دام هاست از این رو خیلی از دامداران به پرورش گوسفندان و بره های پرواری روی می آورند تا بتوانند در کوتاهترین زمان یعنی صد روز آنها را به وزن 40 الی 50 کیلوگرم برسانند و روانه بازار و کشتارگاه کنند اما برای اینکار خیلی مهم است که تغذیه مناسب داشته باشند.

مزایا و معایب شغل دامداری

آرشیو مقالات

مزایا و معایب شغل دامداری

تامین گوشت، پشم، شیر، فرآورده های لبنی از فواید شغل دامداری است که سود بالایی نیز به همراه دارد، البته یک شغل پر ریسک و سخت محسوب می شود که نیاز به تلاش شبانه روزی دارد و باید اطلاعات کافی در زمینه انواع بیماری های دامی، تغذیه دام، پشم چینی و البته زمان زایمان گاو و گوسفند داشته باشید تا بتوانید موفق شوید و به سوددهی بالا برسید.

قرص اسهال حیوانات

آرشیو مقالات

قرص اسهال حیوانات

اسهال یکی از بیماری های رایج در بین دام های زنده است که بیشترین تلفات را در بین بره و بزغاله و گوساله در بر دارد و علاوه بر ایجاد خسارات اقتصادی به پرورش دهندگان پرندگان زینتی چون عروس هلندی، کبوتر و حتی سایر طیور و حیوانات خانگی چون سگ و گربه خساراتی وارد می کند که بهترین نوع قرص درمان اسهال حیوانات به نام قرص تتراسایکلین دامپزشکی است که البته نئومایسین سولفات نیز یک داروی ضد اسهال خوب برای حیوانات است.

طرز تهیه انواع غذا با گوشت چرخ کرده و فلفل دلمه ای

آرشیو مقالات

طرز تهیه انواع غذا با گوشت چرخ کرده و فلفل دلمه ای

ماکارونی دمی ایرانی و لقمه های کاهو آسیایی دو نوع غذای خوشمزه است که آنرا با مواد اصلی چون گوشت چرخ کرده و فلفل دلمه به همراه مواد دیگر درست می کنند که در اینجا طرز پخت و تهیه آنرا شرح خواهیم داد.

  مراکز ویژه فروش گوسفند زنده در تهران

 • مرکز شماره 1 09120000000
 • مرکز شماره 2 09120000000
 • مرکز شماره 3 09120000000
 • مرکز شماره 4 09120000000
 • مرکز شماره 5 09120000000
 • مرکز شماره 6 09120000000
 • مرکز شماره 7 09120000000
 • مرکز شماره 8 09120000000
 • مرکز شماره 9 09120000000
طوطی ملنگو

پرنده

طوطی ملنگو

یکی از باهوش ترین و بهترین پرندگان خانگی طوطی ملنگو است که جزو دسته پرندگان سخنگو است که با تمرین و صبر و حوصله قادر به یادگیری نزدیک به 200 کلمه است، فقط فراموش نکنید که این پرنده خیلی اجتماعی است و باید روزانه حداقل 3 ساعت وقت برای آن کنار بگذارید در غیر اینصورت افسرده می شود.

تعبیر خواب افسار اسب

اسب

تعبیر خواب افسار اسب

یکی از وسایل مهم اسب سواری بستن افسار و دهنه اسب است که در صورت نداشتن مهارت لازم نمی توانید اسب را کنترل کنید و دیدن آن در خواب تعابیر مختلفی دارد.

نحوه تشخیص جنسیت جوجه خروس و مرغ

مرغ و خروس

نحوه تشخیص جنسیت جوجه خروس و مرغ

به منظور تشخیص جنسیت جوجه می توان از طریق پرهای بال، رنگ بدن و حتی نوع راه رفتن جوجه و یک روش کاربردی مطمئن چون نگاه کردن به مقعد متوجه شد هر چند با افزایش سن از طریق تاج و ریش، پرهای کمر و البته تخمگذاشتن تشخیص جنسیت جوجه ها راحت تر است.

تعبیر خواب استر یا قاطر

آرشیو مقالات

تعبیر خواب استر یا قاطر

قاطر یا استر جزو حیواناتی است که حاصل جفت گیری خر نر با اسب ماده است و تعابیر مختلفی برای آن نوشته شده است و به طور کلی سوار شدن بر قاطر نر را طول عمر فراوان و سوار شدن بر قاطر ماده را ازدواج با زنی نازا تعبیر کرده اند.

خوراک مرغ های تخم گذار خارج از قفس

مرغ و خروس

خوراک مرغ های تخم گذار خارج از قفس

در تحقیقات جدید ثابت شده است که نگهداری از مرغ تخمگذار خارج از قفس بهتر است هر چند که مشکلاتی نیز دارد و باید نکات مهم در مورد خوراک و غذای آنها رعایت شود و به خصوص اینکه با فضولات در ارتباط هستند باید مراقب سلامت آنها باشید و هنگام تخم گذاشتن سریعا تخم را از لانه بردارید تا مرغ کرچ نشود.

آشنایی با نژاد مرغ و خروس فونیکس

مرغ و خروس

آشنایی با نژاد مرغ و خروس فونیکس

نژاد مرغ و خروس فونیکس جزو بهترین نژاد زینتی هستند که قیمت بالایی دارند و به خاطر دم بلند و زیبای خود مشهور هستند که حتی دم خروس فونیکس به طول 90 سانتی متر نیز می رسد از این رو نگهداری و پرورش آن سخت است.